Diğer İçeriklerim (1088)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (48)

Yatmadan Önce Bir Bardak Süt

2010-12-29 04:20:00

Sütün faydaları saymakla bitmiyor. Gece yatmadan önce içeceğiniz bir bardak ılık süt vücudunuz için oldukça önemlidir.


Vitamin ve protein kaynağı olan sütün yararları saymakla bitmez. Gelişme çağında ki çocukların bolca tüketmesi gereken süt aynı şekilde yetişkinler tarafından da tüketilmeli. Çocuklar için sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi olması gereken sütü yetişkinlerin gece yatmadan önce içmesi daha doğru. Bunun nedeni ise insan vücudunun gece uyku esnasında yapım ve onarım işlemlerini gerçekleştirmesi. Vücutta gelişme, yapım ve onarım vücutta ki protein kullanılarak yapılır. Uyumadan önce içeceğiniz bir bardak sütün içinde ki protein uyku esnasında kemiklerin gelişimi, hasarlı bölgelerin onarımı, cildin yenilenmesi, ölü hücrelerin dışarı atılması ve yeni hücre oluşumunun tetiklenmesi açısından oldukça önemlidir.


Gece yatmadan önce sütü soğuk içmek yerine ılık içmek daha doğrudur. Sütü kaynatmak son derece yanlıştır çünkü süt içinde ki vitaminler belirli bir sıcaklığın üzerinde etkinliğini kaybeder ve bozulur. Bu nedenle sütü ısıtırsanız içinde ki vitaminlerden arınmış, protein yapısı bozulmuş yapıları bünyenize alırsınız. Bu da hiç bir yarar sağlamaz.


Gece yatmadan önce bir bardak süt içmek cildinize çok iyi gelir. Özellikle yüzde ki ölü derinin atılıp yerine yenisinin yapımı için gerekli olan bütün protein içeriği sütte mevcuttur. Yüz maskelerinde sütün kullanımı da bu etkisinden dolayıdır. Bu nedenle gece yatmadan önce bir bardak süt içerek yüz güzelliğinizi koruyabilir hatta salatalıkla karıştırığ güzelliğe güzellik katmakta mümkündür.

5261
0
0
Yorum Yaz
  • EKONOMİ VE FİNANS HABERLERİ