Diğer İçeriklerim (1088)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (48)

Sırttaki Sivilceler Nasıl Geçer

2011-07-19 10:31:00

Estetik açıdan oldukça büyük bir problemdir sırtta çıkan sivilceler. Bunun yanında bazen acıda verir. Sırtta çıkan sivilceler iç hastalıkların bir belirtisi de olabilir dermatolojik bir rahatsızlıkta olabilir. Bunun tespiti için kesinlikle bir doktora başvurulmalıdır. Doktor teşhisi koyduktan sonra krem ya da merhemle sivilceleri geçirecek bir tedavi yöntemi izleyebilir. Ancak sivilcelerin nedeni deri rahatsızlığından çok iç hastalıklarla ilgili bir şey ise ilaç tedavisine başlayabilir.

 

Vücutta özellikle sırt, omuz ve kollarda çıkan sivilcelerin çoğu besin yetersizliği ya da karaciğer rahatsızlığından meydana gelmektedir. Eğer ağzınıza kuruluk, vücutta yorgunlukla birlikte bu sivilcelenme sorununu yaşıyorsanız karaciğerinize baktırmalısınız. Ağız kuruluğu ve kokması karaciğer rahatsızlığının en önemli belirtisidir. Bu rahatsızlığın vücutta ki en belirgin belirtisi ise sırt bölgesinde sivilcelenmedir.

 

Sırtınızda ve omzunuzda çıkan sivilcelerden kurtulma yoluna gelince;

 Öncelikle sorunun kaynağı için doktora başvurmalısınız. Kendiniz doğal yollardan sırt ve omuzda çıkan sivilcelerden kurtulmak istiyorsanız ilk önerimiz deniz suyu olacaktır. Deniz suyunun içinde yüksek oranda iyot vardır. Bu iyot sivilceleri kurutmada oldukça etkili bir maddedir. Deniz suyunun cilde iyi geldiği bütün hekimler tarafından kabul edilmiştir. Ayrıca güneşlenmekte cilde iyi gelir. Tabi güneşlenme saatlerini iyi ayarlamalısınız. Öğlen saatlerinde güneşlenmek yarardan çok zarar getirir. Cilt kanserlerinin büyük bir bölümü güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmaktan kaynaklanır. Bu bağlanda denizde yüzdükten sonra birkaç dakika güneşlenmek cilde ve sırtınızda ki sivilcelere çok iyi gelecektir. Bunun yanında evde hazırlayacağınız yoğurt-limon ve gül suyu karışımızı nemlendirici ile birlikte sırtınıza sürün. Yoğurt kuruduktan sonra ciltte beyaz bir tortu kalacaktır. Sonrasında duşa girerek bu tortudan kurtulabilirsiniz. Sivilcelenmenin kaynağı çok yağlı ya da çok kuru bir cilt tipine sahip olmaktanda kaynaklanabilir. Eğer kuru bir cildiniz varsa sırtınıza nemlendirici sürmekte fayda var. Yağlı cildiniz varsa duşta kullandığınız sabunu değiştirin ve ph ı düşük sabunlar kullanın. Son olarak cillte ki sivilcelenmenin sebebi gözeneklerin tıkanmış olmasından da kaynaklanabilir. Şehir insanları yoğun iş temposundan dolayı denize hamama pek sık gidemiyor. Oysa ayda 2 kezde olsa hamama gitmek gerekir. Hamamda sıcağın etkisiyle cilt yumuşar. Keselenmek cilt üzerinde ki ölü derinin atılmasını sağlar. Atılan ölü deri ile birlikte gözenekler açılır ve cilt hava almaya başlar. Eğer sırtınızda sivilcelenme başlamışsa hamama gidip sıcakta iyice yumuşadıktan sonra bir kese attırın. Çıkan kirleri gözünüzle gördüğünüzde vücudunuzda ki hafiflemeyi hissedeceksiniz. Bu işlem kan akışınızıda hızlandırdığı için çok faydalı ve sağlıklıdır.

26681
0
0
Yorum Yaz
  • EKONOMİ VE FİNANS HABERLERİ