Diğer İçeriklerim (1088)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (48)

Sakal ve Bıyık Modelleri - Sakal ve Bıyık Bırakma Yöntemleri

2010-01-26 12:27:00

 

Bir erkeğin yüzünü bayan yüzünden ayıran en önemli farktır sakal ve bıyaklar. Erkeklerin ergenlik döneminde sonra yüz bölgesinde çıkmaya başlayan kılların bölgesel olarak adları olan sakal ve bıyıklar, erkeği daha erkeksi ve seksi gösterir. Sakal ve bıyık her erkekte aynı yoğunlukta çıkmayabilir. Hatta bazı erkeklerde bu tüy oluşumu bile gözükmez. Ama bu yaygın bir durum değildir.

 

Erkekler sakal ve bıyık bırakma konusunda gerek iş hayatlarında gerekse okul hayatlarında pek özgür olamazlar. İş verenlerin kılık kıyafet ve bakıma verdiği önem arttıkça erkeklerin sakal ve bıyık bırakma özgürlükleride azalmakta. Ancak sakal ve bıyık bırakma konusunda bir sorunu olmayan erkekler için çeşitli sakal ve bıyık modelleri mevcuttur. Tıraş bıçağı ile estetik harikaları yaratabileceğiniz sakal ve bıyıklarınızı herşeyden önce yüz şeklinizi göz önüne alarak modellendirmelisiniz. Yüzünüze en uygun sakal ve bıyık modeli kafatası yapınız, yüz şekliniz ile doğrudan ilgilidir.

 

Sakal ve bıyık bırakmaya karar verip kendinize uygun bir model aradığınızda çok çeşitli modellerle karşılabilirsiniz. Çevrenizde ki insanlarında beğenisi toplayacak modeller genelde sıradışı modellerdir. Çok ekstrem modeller seçilmediği sürece sıradışı sakal ve bıyık modelleri ile hem daha ilgi çekici hemde tarzınızla farklı olabilirsiniz.

 

Yüz şeklinize göre seçmeniz gereken sakal modellerine gelince, eğer uzun oval bir yüz yapısınsa sahipseniz en uygun sakal modeli favorilerden inen ince yapılı çizgi şeklinde sakal modelidir. Yüzünüzün hatlarını daha belirgin ortaya çıkaracak bu modelde ayrıca dudaklarınızın üstünden başlayıp çenenize doğru inen yine ince bir çizgi şeritle bıyık ve sakalı birleştirip güzel bir görüntü yaratabilirsiniz.

 

Eğer yüzünüz toplu ya da biraz kilolu ise kirli sakal tam size göre. Sakallarınızı yüzünüzün her noktasında eşit uzunlukta olacak şekilde uzatıp kulak arkası bölgesinsinde çıkan kıllardan arındırdığınız müddetçe hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

 

İnce kare biçimli bir yüz şekliniz top sakal size en uygun model olacaktır. Yalnızca dudağın üst kısmından başlayıp çenenize kadar inen ince yada kalın şeritli sakal biçimi olan top sakal oldukça entellektüel ve erkeksi bir görünüm sağlar. Pek çok erkek top sakal denemesine kalkışsa da ne yazik ki hepsinde başarılı bir görünüm sergilemiyor. Top sakal bırakabilmek için yüz şekli ve deri yapısı çok önemlidir.

 

Son olarak minyon tipli, babyface dediğimiz duru ve temiz yüze sahip olan erkekler için önerimiz keçi sakal. Yalnızca çenin ortasından ince bir şerit halinde inen keçi sakal hem sade hemde oldukça şirin durmakta. Erkeklerin çok sık tercih etmediği bu model minyon tipli erkekler için oldukça ideal. Keçi sakalda kıl yoğunlu az olduğu için minyon tipi gölgelememekte ayrıca babyface denilen saf yüz güzelliğini kapatmamaktadır.

5105
0
0
Yorum Yaz
  • EKONOMİ VE FİNANS HABERLERİ