Diğer İçeriklerim (1088)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (48)

Koltuk Altı Bezeleri ve Tedavisi

2012-09-09 12:50:00
Koltuk Altı Bezeleri ve Tedavisi |  görsel 1

 

Bayanlar ve erkeklerde oldukça sık görülen problemlerden biri olan koltuk altı bezesi bir çok hastalığın habercisi olabilmekte. Koltuk altı bölgesinde önce küçük bir kütle olarak belirip ardından büyük bir beze halini alabilen koltuk altı bezeleri basit tedavi yöntemleri ile yok edilebilmekte. 
 
Koltuk altı bezelerinin oluşmasında pek çok etken vardır. Bölgenin tıraşı esnasında enfeksiyon kapması, terleme karşıtı spreyler, deodarantlar bunlardan bazılarıdır. Küçük abseler şeklinde çıkıp daha sonraları büyük ve acılı bezelere dönüşebilmektedir. Bunların haricinde bakteriyel ya da virüs kaynaklı enfeksiyonlarda bezelerin oluşmasına sebep olabilmekte. Oldukça ciddi bir durum olarak bayanlarda koltuk altı bölgesinde çıkan bezeler meme kanserinin belirtisi olabilmekte. Bu yüzden özellikle bayanlar koltuk altında çıkan kitleleri hastanelerde kontrol ettirmeli.
 
Koltuk altı bölgesinde çıkan bezelerin tedavileri tamamen sebebine bağlıdır. Eğer durum bir bakteri ya da virüs enfeksiyonu ise ağızdan verilecek ilaçlarla birkaç gün içerisinde tedavi edilebilir. Ancak kanser gibi çok daha ciddi bir durum ise ilaç tedavisinden cerrahi müdahaleye kadar pek çok seçenek hastalığın aşamasına göre uygulanabilmektedir.

8724
0
0
Yorum Yaz
  • EKONOMİ VE FİNANS HABERLERİ