Diğer İçeriklerim (1088)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (48)

Kia Rio 1.5 CRDi Nasıl?

2011-04-19 23:00:00

Aylardır galerilerde, pazarlarda, internet sitelerinde gezdikten sonra nihayet kendime göre bir araç buldum ve satın aldım. Kia yetkili bayisinden aldığım rio 1.5 crdi ex comfort aracımdan sizlere biraz bahsetmek istiyorum. Eğer bütçeniz kısıtlı ama performansıyla sizi etkileyecek iyi bir araç arıyorsanız kia rio'yu kesinlikle öneririm. Ben 2008 modelini aldım. Araç 110 beygir ve dizel. Ayrıca 1.5 motoru var. Eğer ilk defa araç kullanıyorsanız rioyu kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Ben yıllardır araç süren biri olduğum halde rioyu sürerken özelliklede kaldırırken kontrolünü tam anlamıyla sağlayamıyorum. Beygir yönünden oldukça güçlü olan bu aracın 1.5 motora sahip olmasıda ayrı bir avantaj. Yokuşlarda o kadar rahat çıkıyorsunuz ki sanki araç düz yoldaymışsınız hissini veriyor. Rio'nun yakıt tüketimide oldukça ekonomik. Ben geçen ay 164 liraya depoyu fulledim ve tam 788 km yaptım. Ona rağmen mazot ışığı hala yanmıyordu.

 

Aracın teknik özellikleri saymakla bitmiyor. Ancak ben birazda donanımından bahsetmek istiyorum. Herşeyden önce aracın orjinal ses sistemine binen herkes hayran kalıyor. İster düşük seste isterseniz yüksek seste dinleyin müziğin sesi aracın içine özenle yerleştirilmiş hoparlörler sayesinde çok dengeli geliyor. Mp3lerinizi takılmadan yüksek kalitede dinleyebiliyorsunuz. Rio'nun güvenlik donanımıda oldukça başarılı. ABS, ASR, Airbag gibi güvenlik donanımları mevcut.

 

Eğer sizde bütçenize göre spor, atik, ekonomik ve bir okadar da güvenli araba arıyorsanız kia rio'yu  incelemenizi tavsiye ederim.

6066
0
0
Yorum Yaz
  • EKONOMİ VE FİNANS HABERLERİ