Diğer İçeriklerim (1088)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (48)

Hyundai Atos Nasıl

2010-11-29 23:27:00

Hemen hemen her ay performansını merak ettiğim arabaları denerim. Bu ay ise hyundai markasının en ucuz arabalarından biri olan atosu denedim. Hyundai atosu ucuz olduğu için hemen karalamamak gerek. Fiyatına göre gösterdiği performans taktire şayan. Arabaya dışarıdan ilk baktığınızda o küçük şeye nasıl sığacağınızı düşünüyorsunuz ancak araca bindikten sonra çok büyük bir önyargıyla yaklaştığınızı anlıyorsunuz. Hyundai atosla ilgili yorumlarıma öncelikle iç donanımı ile başlamak istiyorum.


Hyundai arabalarının genel özelliği olan çok fonksiyonluluğun pratik bölgelerde bulunudurulması atostada da uygulanmış. Aracın şöför koltuğunun hemen yanında ki düğmeler ile 4 camı otomatik kontrol edip dikiz aynalarınızı rahatlıkla ayarlayabiliyorsunuz. Bunun haricinde gösterge paneli hyundai n diğer modellerinde olduğu gibi hoş bir tasarım içinde ve ayrıca sürücünün rahatlıkla takip edebileceği şekilde dizayn edilmiş. Klima sistemi için çok gelişmiş diyemeyeceğim zira soğutma sistemi iyi olduğu kadar ısıtma sistemi bir hayli kötü diyebilirim. Onun haricinde ses sistemi sizi tatmin edebilecek seviyede. Koltuklarına gelince orta sınıf bir araç için hiçte fena sayılmaz diyebilirim.


Atos'un dış donanımına gelince, eğer hem ucuz hemde az yakıt tüketen bir araç arıyorsanız atosu tercihleriniz arasına ekleyebilirsiniz. Atos gerçekten çok az benzin yakıyor. Her geçen gün artan benzin fiyatlarının cebinizi yakmasına izin vermek yerine az yakan bir atos alarak içinizin yanmasına engel olabilirsiniz. Aracın göstergesi 220 km/s gösteriyor. Tabi bu gösterge ben maksimum 160 a çıktım. O hızda araç içi gürültüsü sizi biraz rahatsız edebilir. Aracın yol tutuşuna gelince, hafif bir araç olduğu için kavşaklarda biraz sarsılıyor birde dönemeçlerde araç fazla savruluyor tabi o kadar kusur kadı kızında bile olur. Fiyat/performans oranı bence oldukça dengeli. Eğer ucuz ama donanımı sağlam bir araç arıyorsanız atosu da göz önünde bulundurmayı unutmayın.

2201
0
0
Yorum Yaz
  • EKONOMİ VE FİNANS HABERLERİ