Diğer İçeriklerim (1088)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (48)

Hızlı Karın Kası Yapmanın Yolları

2010-08-24 17:26:00

 

Erkekleri en seksi gösteren şey kuşkusuz baklava şeklinde ki karın kaslarıdır. Yaz ayları gelipte sahillere inilmeye başlandığında plajda kızlar tarafından göz hapsine alınmak her erkeğin hayalidir. Bayanların kendilerine kaçamak bakış atmaları, onları beğenmeleri elbette ki gurur vericidir. Peki kısa sürede sağlam karın kaslarına sahip olmanın yolu var mıdır? Aslında bütün erkeklerin hatrı sayılır karın kası vardır. Ancak zayıf erkeklerde kemikler kilolu erkeklerde ise göbekteki yağlar bu kasların ortaya çıkmasını engeller. Bu yüzden öncelikle bu problemleri ortadan kaldırmak lazım.


Zayıf Erkekler için Karın Kaslarını Ortaya Çıkarmanın Yolu;


Zayıflığı derecelendirmek gerekirse ciddi anlamda zayıflık sorunu yaşayan erkeklerin öncelikle doktora başvurmaları gerekme. Çünkü metabolizmanın normalden hızlı çalışması, bağırsak parazitleri ya da hormonların dengesiz oluşu aşırı zayıflığın nedenleri arasındadır ve bu durum erkek için oldukça tehlikelidir. Ne kadar yese bile kilo alamaz hatta kilo kaybı yaşar. Bu durumun uzun süre sürmesi halinde ciddi sağlık sorunları yaşabilir bu nedenle önerilerimizi uygulamadan önce bir hekime başvurmasında fayda vardır. Zayıf erkeklerin karın kası yapmaları ve belirginleştirmesi kilolu erkeklere göre daha kolaydır. Kısa sürede karın kası yapmak istiyorsanız öncelikle yağlı yiyeceklerden uzak durup hamur işi, karbonhidratı azaltmalısınız. Bunun yanında tuz ve şekeri de kesmekte fayda var. Protein ağırlıklı beslenmek gerekir. Sabahları 3 4 rafadan yumurta yarım kalıp yağsız beyaz peynir, zeytin, yulaf ezmesi, bal, reçel önerilen besinlerdir. Antremanlara gelince yapmak istediğiniz karın kası olduğuna göre karın odaklı çalışmanız gerekmektedir. Günde toplam 300 mekik çekmeyi hedefleyin. Set set ve gün içine yayarak yapabilirsiniz. Örneğin 25X4 şeklinde üç öğün yapabilirsiniz. 300 mekik 300 şınavla programınıza başlayıp ilerleyen zamanlarda arttırabilirsiniz. Bu şekilde 2 haftalık bir program sonunda karın kaslarınızın nasıl geliştiğine hayretle tanık olacaksınız.


Kilolu Erkekler İçin Karın Kaslarını Çıkarmanın Yolu;


Kilolu erkeklerin işleri zayıf erkeklere göre daha zor çünkü onların zayıflayıp yağ yakarken bir yandan da kas yapmaları gerekir. Kilolu erkeklerin öncelikle göbeklerinde ki yağlardan kurtulmaları gerekir. Bunun içinde sıkı bir kardiyo ve diyet gerekir. ÖNcelikle yağlı,hamurişi, tuzlu, şekerli yiyeceklerden tamamen uzaklaşmak gerekir. Bütün ağırlığı karbonhidratlı besinlere vermek gerekir. Sabah kahvaltılarda 2 3 dilim buğday ekmeği 3 zeytin, domates, salatalık, kibrit kutusu büyüklüğünde light peynir ve yeşil çay ideal bir kahvaltıdır. Kilo problemi yaşayanların imdadına yetişen yeşil çay gün içinde bol bol içilmelidir. Öğlen yemeklerinde beyaz et seçilmeli tabi bol salata ile. Akşam yemekleride olabildiğince hafif olmalı sebze yemekleri akşam için iyi seçimdir. Baklagiller gibi. Akşam yemeğinde fasülye, barbunya, brokoli, karnıbahar, ıspanak, çorba gibi yemekler yenmeli çünkü bu yemekler hem hafif hemde lifli olduğu için sindirime yardımcı olur. Kilolu erkekler için egzersizlere gelince zayıflardan farklı olarak kilolu erkeklerin yoğun bir kardiyo programına ihtiyacı vardır. Mekik ve şınavdan önce en az 14 dakika boyunca sabit tempoda yürüyerek metabolizmalarını hızlandırmaları gerekir. 14 dakika lık yürüyüş ardından 5 dakika tempo arttırarak yürüme ile iyice vücudun ısındığından emin olunmalı. Bu süre içinde terlemek işlerin yolunda gittiğinin göstergesi. Kardiyo sonrası zayıf erkeklerin yaptığı şekilde 300 mekik ve şınav hareketleri yapılmalıdır. Bunun yanında ip atlamakta kilolu erkeklerin daha hızlı kilo vermesine yardımcı olabilecek bir harekettir. Bu şekilde kilolu erkeklerde 2 hafta da olmasa bile 1 ay sonunda hem ne kadar kilo verdiklerine hemde kas çalışmaları ile ne kadar sıkı bir karına sahip olduklarına tanık olabilecekler.

30645
0
0
Yorum Yaz
  • EKONOMİ VE FİNANS HABERLERİ