Diğer İçeriklerim (1088)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (48)

Erkek Genital Bölge Temizliği

2010-05-22 11:44:00

 

Genital bölge temizliği oldukça önemli bir konudur. Genital bölgede bulunan bezler gün içinde yoğun bir şekilde çalışır ve salgılar üretir. Bu salgılar özellikle erkeklerde penis bölgesi çevresinde nemlenmeye sebep olur. Genital bölge etrafında hormonların etkisiyle çıkan kıllar düzenli periyotlarla alınmadığında bakterilerin üremesi için mekan oluşturur. Bakteriler en iyi nemli ve kapalı bölgelerde ürerler. Kıllarla kaplanmış bir bölgenin bezler tarafından nemlendirilmesiyle oluşan bu bölgede de mantar bakterilerinin üremesi söz konusu olabilir.


Genital temizlik başta sağlık olmak üzere oldukça önemlidir. Erkeklerde ergenlik dönemine girilmesiyle birlikte testesteron hormonun aktivitesi artar. Testesteron erkeğe erkeklik özelliklerini kazandıran bir hormondur. Bu hormon kılların çıkmasına, sesin kalınlaşmasına, sperm üretimine, kasların gelişimine, boyun uzamasına ve daha bir çok fiziksel özelliklerin kazanılmasına etki etmektedir. İşte bu hormonun ergenlikte artmasının etkisiyle erkeklerin çeşitli bölgelerinde kıllanmalar olur. Bu kıllanma bölgelerinden biride genital bölgedir. Genital bölgede çıkan kılların belirli aralıklarla alınması gerekmektedir. En az 2 haftada bir bu bölgede çıkan kıllar alınmalıdır. Genital bölgede çıkan kıllar nasıl alınmalı sorusu ise erkeklerin sık sorduğu sorulardan biridir. Erkek genital bölgesi diğer bölgelere göre hassas bir bölgedir. Koltuk altı gibi bölgelerde ağda ya da epilatör gibi kökten alma işlemi yapılabilirken genital bölge için bu yöntemler önerilmez. Genital bölgenin hassasiyeti nedeniyle bu işlemler oldukça acı veren işlemler olabilir. Bu yüzden erkek genital temizliğinde önerilen yöntem tıraş bıçağı ya da tüy dökücü kremlerdir.


Tüy dökücü kremler bazı erkeklerin derilerinin hassasiyeti nedeniyle sivilce, kızarıklık gibi reaksiyonlar vermekte. Bu durumda uygun olan yöntem tıraş bıçağı ile genital bölge temizliğini yapmaktır. Erkeklerde genital bölge temizliği lazer epilasyon yoluylada yapılabilir. Bugün birçok merkezde uygulanan lazer epilasyon erkeklerde de genital dahil olmak üzere birçok bölgeye yapılıyor. Tabi erkek genital bölgesine bütün epilasyon merkezileri işlem yapmamakta. Bu tür bir işlem yapılıp yapılmasığını lazer epilasyon merkezlerini arayarak bilgi alabilirsiniz. Lazer epilasyon ile erkek genital bölgesine yapılacak işlemler birkaç seansla son bulacaktır. Lazer epilasyon kalıcı bir yöntem olduğu için birkaç seans sonra hayatınızın sonuna kadar genital bölgenizde ki kıllardan kurtulmuş olacaksınız.

20010
0
0
Yorum Yaz
  • EKONOMİ VE FİNANS HABERLERİ