Diğer İçeriklerim (1088)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (48)

En iyi navigasyon cihazı hangisi?

2011-10-23 11:26:00

En iyi navigasyon cihazı hangisi? Yeni bir navigasyon cihazı almak istiyor ve hangi navigasyon cihazını tercih edeceğinizi bilemiyorsanız işte size birkaç küçük öneri..

 

En iyi navigasyon cihazı dendiğinde akla hemen bir marka gelmiyor. Birçok kişi kendi kullandığı ürünün artı yönlerini dile getirerek en iyi navigasyon cihazı markasının kendisinde olduğunu iddia ediyor. İyi bir navigasyon cihazı fiyat performans açısından değerlendirilmelidir. Bu hususta piyasada birbirinden farklı birçok navigasyon cihazı var ancak bazılarında bulunan göz doldurmaya yönelik özellikler hem cihazını hızını düşürmekte hemde fiyatını yükseltmektedir. Bu da doğal olarak fiyat performans karşılaştırmasını aşağıya çekmekte.

 

En iyi navigasyon cihazının fiyat performans karşılaştırması ile yapılacağından yukarıda bahsettik. Bugün Avrupa'da en çok satan marka olan TomTom navigasyon cihazları ülkemiz haritası için tam olarak senkrone olamamış. Ürünün kalitesine diyecek birşey yok ancak Türkiye sınırları içerisinde kullanacağız bir cihazın Türkiye haritasına entegre olamaması elbette çeşitli sorunları beraberinde getirecektir. Bu yüzden TomTom marka navigasyon cihazlarını önermiyoruz.

 

Navigasyon cihazları arasında en çok satan marka Piranha. Piranha'nın navigasyonlarına baktığımızda o kadar göz boyayıcı özellikler var ki ürünü almamak için kendinizi zor tutabilirsiniz. Üstelik tüm bu özelliklere rağmen fiyatının oldukça makul olması insanları adeta bu ürünü almaya zorluyor. Peki bu durum Piranha'nın iyi bir navigasyon cihazı olduğunun göstergesi midir? Biz fiyat/performans açısından değerlendirdiğimiz için bu sorunun yanıtı hayırdır. Çünkü performans eşit değildir özelliklere. Piranha'da televizyondan, tutun bluetootha kadar birçok özellik mevcut bunların yanında video oynatma, resim gösterme gibi özelliklerde var. Ancak şu bilinmelidir ki bir cihazın özelliği ne kadar artıyorsa işlem performansıda bir o kadar düşer. Gideceğiniz adresi hesaplayıp size rota çizmesi, yada uyduları algılayıp nerede olduğunuzu ifade etmesi dakikalarınızı alacaksa bu ürünü kullanmanın mantığı nedir?

 

Gelelim Türkiye'nin en iyi iki navigasyon markasına. Navking ve Garmin. Bu iki navigasyon markasında çıkarttıkları ürünler, servis desteği, ürünlerin özelliklleri ve hızları ile Türkiye şartlarına oldukça uygun iyi markalar. Bu markaların bir diğer özelliği ise fiyat konusunda size sundukları geniş yelpaze. ÖZelliklerine göre fiyatlandırılmış ürünlere sahip bu markalar içinde çok çeşitli cihazlar bulabilirsiniz. 150 Tl'den 1300Tl'ye kadar ürünler mevcuttur. Eğer özellik aramayıp sadece yer bulma konusunda size yardımcı olmasını istiyorsanız ucuz bir ürünü tercih edebilir ya da hem iyi özelliklere sahip hemde hızlı bir ürün istiyorsanız daha yüksek meblaglar ödeyerek bu kaliteli navigasyon cihazlarına sahip olabilirsiniz. NAvking ve Garmin'in ayrıca dokunmaktik ekran konusunda harika bir teknolojisi var. Dışarıdan aldığınız çok özellikli ama ucuz navigasyon cihazlarını ekrandan yönetmeye çalışın. Bazen ekranı içine göçerticek güçte basmanız gerekebilir. Ancak Garmin ve Navking ürünleri öyle değildir dokunmaya son derece duyarlı, şık ve hızlıdır. Bu sebeple en iyi navigasyon cihazı ya da en iyi navigasyon cihazı markası nedir diye soracak olursanız bizim size önerimiz Navking ya da Garmin markalarının ürünleridir.

19560
0
0
Yorum Yaz
  • EKONOMİ VE FİNANS HABERLERİ